Açıklama

Özellikler

– 4 Aşamalı Filtreleme ve Sterilizasyon: Kaba Toz filtresi, Aktif Karbon Filtre , Hepa Filtre , UV-C Ultraviole ışık filtre.

– UV-C filtre bakteri ve virüsleri yok eder. Virüs öldürme özelliğini UV filtre sağlar.
– 5 kademeli fan hız ayarı.
– Programlanabilir çalışma süresi.
– Düşük hızda sessiz çalışma 40db.
– CE

 

Temiz hava çıkış oranına (CADR-Clean Air Delivery Rate) göre kullanılabileceği alan:
Saatte 6 hava değişimi için: 20  m2 oda
Saatte 4 hava değişimi için: 40 m2 oda (tavsiye edilen)
Saatte 2 hava değişimi için: 60 m2 oda

2 Yıl Garanti.

Teknik Özellikler
-Voltaj :220-240V
-Güç Tüketimi :maksimum 42W
-Genişlik:17 cm
-Yükseklik :70 cm
-Derinlik :23 cm
-Ağırlık : 5 kg

Hepa Filtre Çalışma Prensibi;

Hepa filitre tüm virüsleri 0,3 mikron boyutunda %99 oranında yok eder !!!
covid19 dahil- covid 19 den tamamen kurtulun .. 0,3 mikronda % 99.97 filtre yapar .

covid 18 damlacığın çok çok daha büyük boyuttadır .

Durdurma;hava akımı içinde durmadan gelen parçacıklar dokulu-lifli alanlara yapışıp geçmesini engelliyor.

Sıkıştırma; daha büyük parçacıkların hava akımındaki belirtilen eğimli bölgeri takip ederek dokulu-lifli alanlardan uzak durması mümkün değildir ve bu dokulardan birinin içine direk yerleşir-gömülü kalır, bu etki dokuların birbirinden ayrılmasıyla artar, hava akımı yükselir ve hızlanır.

Difüzyon/Yayılma ; Özellikle 0.1 mm’nin altındaki kalınlıktaki gaz moleküllerinin çarpışması sonucu filtreye ilerlemeleri engelleniyor ve gecikiyor, tıpkı Brownian motion gibi ve belirtilen 2 farklı mekanizmada da parçacıkların durma ihtimallerini arttırı; bu mekanizma daha düşük ve az hızlı hava akımlarında baskın gelir.

HEPA filtreleri, DOE standartlarındadır ve çoğu Amerikan endüsrisinde kabul görmüştür. Havada taşınan 0.3mm kadar küçük parçacıkları bile en az %99.97 ölçüde engellemektedir.

Avrupa normlarında ve şartlarında ‘EN 1822:2009’ olarak kabul görür. Bu HEPA filtrelerinin farklı çeşitlerinin unutulamayacak ölçüde çok parçacığın içinde hapsetmesi anlamına gelir(MPPS):

HEPA filtreleri ; havada taşınan bakterilerin ve viral organizmaların yayılmasıyla ve bu yüzden oluşan enfeksiyonlarla ilgili kritik önlemler alır. Genellikle, medikal amaçlarla kullanılan HEPA filtre sistemleri ayrıca filtre malzemelerinin içine; yaşayan bakteri ve virüsleri öldürmek için yüksek enerjili ultraviole ışık ünitelerini dahil eder. Hava ile taşınan hastalıklar ve virüslerin yüksek oranda öldürülmesi ve engellenmesi onaylanan HEPA üniteleri %99.995 oranında verim ve beğeni almıştır.

Çoğu elektirikli süpürgelerinde filtre sistemlerinde HEPA filtreleri kullanılmaktadır. Astım ve alerji sıkıntısı yaşayanlar için olumlu anlamda çok etkili, çünkü HEPA filtreleri toz, polen ve mayt’lara da çözüm sağlar.

Ultraviole Işık (UV Light) Çalışma Prensibi;

Ultraviyole ışığı, üç dalga boyu aralığında sınıflandırılan ışık spektrumunun bir parçasıdır:

UV-C, 100 nanometre (nm) 280 nm arasında
UV-B, 280 nm ile 315 nm arasında
UV-A , 315 nm ile 400 nm arasında

Mikrop öldürücü Ultraviyole nedir?

UV-C ışığı mikrop öldürücüdür – yani bakteriler, virüsler ve diğer patojenlerin DNA’sını devre dışı bırakır ve böylece çoğalma ve hastalığa neden olma yeteneklerini yok eder. Özellikle, UV-C ışığı DNA’daki bazı komşu bazlar arasında kovalent bağlar oluşturarak mikroorganizmaların nüklerik asidinde hasara neden olur. Bu tür bağların oluşumu DNA’nın kopyalama direncinin kırılmasını önler ve organizma yeniden çoğalamaz. Aslında, organizma çoğaltmaya çalışırken ölür.

Ultraviyole temizleyicileri nasıl öldürür?

Laveair Hava Sterilizasyon Cihazları, bir veya daha fazla mikrop öldürücü ultraviyole lamba içerir. Laveair’da bulunan UV lamba mikro organizmalar için öldürücü olan ultraviyole dalga boylarını üreten kısa dalgalı alçak basınçlı civa buharlı tüplerdir. Yayılan ultraviyole enerjisinin yaklaşık % 95’i, 254 nanometrelik civa rezonans hattı içindedir. Bu dalga boyu, maksimum mikrop öldürücü etkinlik bölgesindedir. Virüs, bakteriler ve küf sporlarını yok eder. Bu nedenle, cihazdan geçen hava, mikrop öldürücü UV ışığına maruz kalır ve mikrop organizmanın genetik materyali etkisiz hale gelir, böylece onların çoğalmasını önler ve zararsız hale getirir.